You are currently viewing Mikrodawkowanie

Mikrodawkowanie

Mikrodawkowanie staje się coraz popularniejsze . I z tym stwierdzeniem nie ma co dyskutować , widać to chociażby po ilości publikacji na ten temat. I to publikacji w poważnych magazynach. Z drugiej stony na forach i różnych portalach cała masa ludzi eksperymentujących z mikrodawkowaniem psilocybiny opisuje swoje doświadczenia . Niemal wszyscy mówią o poprawie zdolności kognitywnych , kreatywności , czy samodyscypliny . Na portalu terapianowoczesna.pl jest ciekawy opis 30 dniowej terapi mikrodawkowania psylocybiny z trufl

Do rosnącej popularności psychodelików takich jak lsd i psylocybina zawarta w miedzy innymi w grzybach psilocybe cubensis przyczynili się znacząco pracownicy firm z doliny krzemowej.

W 2015 roku na łamach magazynu„Rolling Stone” ukazał się artykuł pt.” How LSD Microdosing Became the Hot New Business Trip”, opowiadający o młodych pracownikach firm technologicznych którzy próbują zwiększać swoją produktywność nie za pomocą kawy, lecz niewielkich ilości psychodelików.
Coraz częściej pojawiające sie artykuły prasowe na ten temat zachęcają coraz większą rzeszę ludzi do eksperymentów z mikrodawkowaniem psychodelików
Artykuły na ten temat ukazały się między innymi w „Forbes”, „Wired”, „New York Times” czy „Guardian”

Co to własciwie jest mikrodawkowanie?

Mikrodawkowanie polega na zażywaniu danej substancji w małych ilościach
zazwyczaj jest to około 1/10 dawki potrzebnej do przeżycia pełnego spektrum doświadczeń.
Na razie nie ma oficjalnie ustalonego protokołu dawek, popartego badaniami klinicznymi, wiec użytkownicy sami metodą prób i błędów dobierają ilości substancji (LSD, PSILOCYBINA)
Doniesienia o cudownych działaniach mikrodawkowania trudno zweryfikować ponieważ pojawiają się w raportach na ogólnodostępnych forach internetowych i pozostają poza jakimkolwiek nadzorem medycznym. 

Nie da się ocenić jaką substancję   przyjeła dana osoba                                                                                              Substancje zakupione na czarnym rynku w internecie mogą się okazać zupełnie czymś innym.

 Aby być pewnym substancji można wyhodować grzyby psylocybinowe
samemu jednak nie we wszystkich krajach jest to dozwolone ( w Polsce prawo zabrania hodowania i posiadania grzybów psilocybinowych)

 Gwałtowny wzrost zainteresowania tematem mikrodawkowania psilocybiny pozwala sądzić że coś jest na rzeczy.
pozostaje mieć nadzieje że zainteresowanie społeczeństwa przełoży się na decyzje rządów chociażby o rozpoczęciu
poważnych badań nad właściwościami tych substancji

W żadnym wypadku nie namawiamy do stosowania jakichkolwiek substancji zabronionych

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sylwia

    No w sumie to cos jest na rzeczy

Dodaj komentarz