Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie Psylocylo.pl są legalne.

Prawo w Polsce nie zabrania posiadania grzybni grzybów psylocybinowch (np. do badań), ale nie wolno dopuścić do wzrostu owocników (grzybów). Grzyby np. z gatunku Psilocybe Cubensis lub Copelandia Cyanescens zawierają zabronioną w Polsce psylocybinę. Grzybnie między badaniami przechowywać w temp 2-4 stopnie.

Poniżej instrukcja, czego nie robić:

Instrukcja producenta

1. Zdjąć pokrywkę.

2. Nakłuć powierzchnię w kilkunastu miejscach zdezynfekowanym narzędziem.

3. Zalać wodą o temperaturze pokojowej po sam brzeg pudełka.

4. Zakryć pokrywką i odstawić na około 1 godzinę.

5. Zdjąć pokrywkę i odlać nadmiar wody, odcedzać max 15 sekund.

6. Wlać do worka około 200 ml wodę o temperaturze pokojowej, następnie włożyć do tego worka pudełko bez pokrywki (woda nie może się wlewać do pudełka).

7. Worek zamknąć przewijając dwa razy i zabezpieczyć klamerką.

8. Odstawić w miejsce w którym nie ma bezpośredniego dostępu promieni słonecznych (ale nie  ciemne) temp 20-25*C. Nie otwierać worka do czasu pojawienia się pinów.

9. Po kilku/kilkunastu dniach* pojawią się „piny” – od tego momentu należy 2-3 razy dziennie  otwierać grow kit, by dostarczyć świeżego powietrza. Można wachlować, by ułatwić wymianę  powietrza – nie jest to jednak wymagane. Jeśli ścianki worka nie mają (od środka) kropelek wody, to  spryskaj je delikatnie wodą – tylko ścianki (nie pryskaj na grzyby).

10. Po kilku dniach od pojawienia się pinów, gdy pierwsze owocniki zaczną otwierać kapelusze – zrywamy wszystkie (nawet nieotwarte) owocniki i wracamy do punktu 3.

Dotyczy np. Hawaiian (Copelandia Cyanescens)

 

 1. Rozpakowć zawartość opakowania
 2. Zdjąć pokrywkę z grow kit i umieść ją w torebce strunowej. Przechowywać w czystym miejscu. Będziesz tego potrzebować później. Uwaga! Kolorowe przebarwienia na “ciastku” są normalne dla tego gatunku.
 3. Umyć ręce mydłem i równomiernie nałóż warstwę wierzchniej warstwy gleby na wierzch zestawu.
 4. Umieścić zestaw do uprawy w worku.
 5. Lekko spryskać wodą zestaw do uprawy i wnętrze worka.
 6. Ścisnąć worek i wpuść do środka świeże powietrze.
 7. Powtórzyć kroki 5 i 6 dwa razy dziennie.
 8. Po około 15-20 dniach wytworzą się owocniki – wtedy wyjąć pudełko z torby i spryskać tylko wnętrze torby. Po spryskaniu umieścić je z powrotem w torebce. (COPELANDIA nie lubią bezpośredniego kontaktu z wodą).
 9. 5-7 dni po rozpoczęciu wzrostu grzyby będą gotowe do zbioru. Zebrać 30-36h godzin po tym, jak z kapeluszy grzybów zaczną opadać pierwsze czarne zarodniki. Zebrać grzyby przechylając je, aż do złamania łodygi u podstawy.
 10. Po zbiorach napełnić growkit wodą i załóż pokrywkę – odlej nadmiar po 9-12h i włóż do worka.
 11. Codziennie podawać świeże powietrze i spryskiwać tylko boki worka, aż kolejne zbiory będą gotowe.
 12. Zebrać grzyby i powtarzać kroki 10 i 11, aż zestaw przestanie produkować grzyby.

Informacje te są podane jako ciekawostka!! W żadnym wypadku nie należy stosować tych informacji w praktyce na terenie Polski !!

Należy sprawdzić we własnym zakresie, czy w miejscu, w którym jesteś, hodowla jest dozwolona!